İngiltere İzmir Konsolosluğu

İngiltere İzmir Konsolosluğu Adresi

İzmir İngiltere Konsolosluğu, Türk Vatandaşları'na ve Türkiye'de bulunan yabancılara yönelik İngiltere Vize İşlemleri konusunda herhangi bir faaliyette bulunmaz. Ancak Türkiye’de yaşayan İngiliz Vatandaşları'nın evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport yenileme/çıkarma gibi işlemleri İngiltere Konsolosluğu vasıtasıyla yürütülmektedir.

Adres: 1442 Sokak No 49, Alsancak, 35220 Izmir

İngiltere İzmir Konsolosluğu Görevleri

İngiltere Konsolosluğu İzmir,  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'nın ve Yabancı Uyruklu Vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için hizmet vermez. Konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile başvuru sahipleri İngiltere Vize işlemlerini gerçekleştirirler. İngiltere Vize Başvurları'nın değerlendirilmesi ve karara bağlanması İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu inisiyatifindedir.

İzmir İngiltere Konsolosluğu Görev Bölgesi

İngiltere Vize İşlemleri husunda başvuruda bulunmak isteyen kişiler için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye'nin her ilinden kişiler vize işlemleri için konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi aracılığı ile işlemlerini yürütebilirler. Vize Başvuru Merkezi Türkiye'de 7 bölgede hizmet vermektedir. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa ve Antalya illerindeki vize başvuru merkezi ofisleri ile kişiler İngiltere Vize Başvurularını randevu alarak gerçekleştirebilmektedirler. Bahsi geçen 7 ilden yapılan İngiltere Vize Başvuru Dosyaları, İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu'na iletilir ve karar İstanbul Konsolosluğu tarafından verilir. İzmir'de bulunan İngiltere Konsolosluğu vize işlemleri konusunda herhangi bir faaliyette bulunmaz.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu için gereken İngiltere Vize Ücretinin online sistem üzerinden güvenli ödeme linki üzerinden yapılması için yönlendirmektedir. İngiltere Vize Ücreti ödemesinin ardından ödeme ve randevu konfirmasyonunu içeren  bir onay e-maili gelmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvuru ücretleri başvuru yapılacak süreye göre belirginleşirken; İngilltere Konsolosluğu vize başvurularını, 6 aylık (kısa dönem-tek ya da çok girişli), 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık uzun dönem vizeleri olarak düzenleyebilmektedir. İngiltere vize süresine göre İzmir İngiltere Konsolosluğu vize harç bedelleri değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere İzmir Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri Nedir?

İngiltere İzmir Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde ve Birleşik Krallık Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Aşağıdaki resmi tatil günlerini referans alarak vize başvurunuzu gerçekleştiriniz.

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 2 Mayıs Erken Mayıs Banka Tatili
 • 8 Mayıs III. Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 3 Haziran Altın Jübile Bayramı
 • 4 Haziran İlkbahar Bayramı
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 28 Ağustos Yaz Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25-26 Aralık Noel

İngiltere Konsolosluğu Parmak İzi Uygulaması

İngiltere Vizesinde her yeni başvuruda parmak izi alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Küçük yaştaki çocuklardan parmak izi alınmasa dahi çocukların da randevu gününde ebeveyni ile birlikte ilgili vize başvuru merkezinde hazır bulunması gerekmektedir.

İzmir Konsolosluğu İngiltere Vizesi 

İzmir ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar vize işlemlerini konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi aracılığı ile tamamlayabilirler. İngiliz Vatandaşı Kişiler İngiltere ile ilgili konsolosluk işlemleri için İngiltere İzmir Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. İngiltere Konsolosluğu İzmir, vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları İngiltere Vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş  İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile işleme alınmaktadır. İngiltere Vize Başvuru Formu konsolosluk tarafından belirlenmiş internet sitesinde profil oluşturularak, doldurulmakta ve randevu online sistem üzerinden, konsolosluğun uygun olduğu ilk iş gününe alınmaktadır. İngiltere Vizesi Başvuru Formunun doldurulması halinde, vize başvuru sahipleri, onaylanan formun basılı kopyasını alarak imzalamalıdırlar. Vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Başvuru sahipleri yetkili vize hizmet merkezlerinden ve outsource edilmiş vize başvuru merkezinden form doldurma işlemi hakkında bilgi ve destek alabilirler. 

İngiltere  Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvurusunda online vize başvuru formunun doldurulması zorunludur. Online form doldurulup submitlendikten sonra ödemesi yapılıp randevusu alınmaktadır. Dileyen başvuru sahipleri İngiltere vize başvuru formunun doldurulması konusunda yetkili birimden hizmet alabilmektedirler. Vize başvuru portalında açık olan, ilk iş gününe randevu alınmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu durumlarda bu süre 1 haftayı bulabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru sahibi vakit kaybetmeden parmak izi vermek istiyorsa İngiltere Konsolosluğunun sağladığı walk-in service’den ek hizmet bedelini karşılayarak faydalanabilmektedir. 

İzmir İngiltere Konsolosluğu Vize Sonuçlanma Süresi ve Ekspres Vize Uygulaması

İngiltere Vize Başvuru İşlemi için parmak izi verildikten sonra başvuru sahibinin vizesinin sonuçlanma süresi 21 iş günüdür. Konsolosluğun resmi tatil günleri ve yoğunluk durumlarına göre bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilmektedir. Bu nedenle zamanında vize başvurusu yapmak kişinin seyahati için önem arz eder. Yaşanan gecikmelerden veya iptal olan seyahatlerden konsolosluk sorumlu tutulamaz. Her başvuru sahibi için seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapma hakkı konsolosluk tarafından kişilere verilmiştir. Ancak kişinin acil seyahat gerektiren durumları için Hızlı İngiltre Vize Başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Priority Visa Service ve Super Priority Visa Service Hizmeti ile kişi daha erken sürede vize kararını öğrenebilmektedir. Ancak bu servisler her vize tipi için aynı zaman diliminde geçerli değildir. Kısa Süreli Vize Başvuruları için Priority Vize Başvuru seçeneği ile işlem süresi 3 haftadan 5 iş gününe düşerken, Super Priority Visa Service ile işlem süresi 24 saat olarak beyan edilmektedir.

Not (!) Super Priority Visa Service Hizmeti yalnızca İstanbul ilindeki outsource edilmiş vize başvuru merkezinden alınan randevular için geçerlidir.

İngiltere Konsolosluğu Pass- Back Hizmeti

Pass Back hizmetinden yalnızca İstanbul İngiltere Başkonsolosluğundan yararlanabilmektedir. İngiltere vizesi başvuru sahibinin işlem sırasında pasaporta ihtiyacı var ise Pass Back hizmetinden ek hizmet bedelini ödeyerek faydalanabilir.Pass Back hizmetinde pasaportun fotokopisiyle işlem devam ettirilmektedir. Konsolosluk işlemin sonuçlandığını bildiren e-mail yönlendirdiğinde pasaportun aslı yetkili birime teslim edilir. Pasaportun teslimini takiben 4-5 iş günü içinde işlem sonuçlanmaktadır. 

İzmir İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere Konsolosluğuna hitaben, başvuru sahibinin mesleki durumunu, seyahatin nasıl finanse edileceği, seyahat amacını, seyahat tarih ve planını anlatan bir dilekçe ile vize talebi yapılmalıdır. İngiltere vizesi talep dilekçesi örneklerini aşağıda bulunan linklerden indirebilirsiniz. 

İngiltere Turistik Vize Talep Dilekçesi Örneği için tıklayınız.

İngiltere Ticari Vize Talep Dilekçesi Örneği için tıklayınız.

ingilizkonsoloslugu.org Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.org’un, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize uzmanları tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize işlemleri konusunda tecrübeli temsilciler tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Vizesi Randevu Alımı

İngiltere Konsolosluğu, vize başvuru randevusu için konsolosluk tarafından belirlenmiş resmi web sitesi üzerinden online olarak randevu işlemleri gerçekleştirilir. Fiziksel başvurunun gerçekleştirileceği İngiltere Vize Başvuru Merkezi'nden randevu kaydı olmayan kişilerin vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bu nedenle İngiltere Vizesi başvurusunda bulunacak her bireyin konsolosluk tarafından belirlenmiş prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Reddedilirse Ne Yapılmalıdır?

İngiltere Vize Başvurusu, İngiltere Göçmenlik Yönetim Sistemi olan puan tabanlı sistem kapsamında reddedilebilir. Vizeleri bu sistem kapsamında reddedilen başvurular yalnızca idari incelemeye başvurabilir. Vize ret mektubu, başvuru sahibinin karara itiraz edip etmeyeceğini belirleyecektir. Dilekçede başvuru sahibinin, ret kararını temyiz edememe durumu mektupta bildirilecektir. Başvuru sahibinin ret kararını temyiz etmesinde bir engel yoksa mektupta belirtilen durumları düzelterek tekrar başvuru işlemini başlatabilir. Başvuru sahibi ret kararına itiraz etmek hakkına sahiptir veya dilerse yeni bir başvuru yapabilir. Ret kararının yeni bir başvuruyu engelleme durumu söz konusu değildir. Ancak İngiltere Vize Başvuru Ücreti yeniden ödenmektedir. İkinci başvuruda eksiklikler ve hatalar düzeltilmeli, mektupta belirtilen nedenler dikkate alınmalıdır. 

İngiltere Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Adres: 1442 Sokak No 49, Alsancak, 35220 Izmir
Email: britembcon@fco.gov.uk
Telefon: +90 232 463 51 51
Fax: +90 232 465 08 58
Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Cuma: 08.45-13.00/14.00-17.00 saatleri arasında
Konsolosluk Bölümü : Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma : 09.00 -12:30 (Çarşamba hizmet vermemektedir)

İngiltere Konsolosluğu İzmir Haritada Nerededir?

Duyurular

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlan...
2023-08-08 09:50:09

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine!

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine! Türkiye vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya...
2023-08-08 09:49:41

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022   İngiltere vize ücreti konusunda bilgi almak isteyenler seyahat sebebi, süresi ve giriş çıkı...
2023-08-08 09:49:10

İngiliz Konsoloslukları Noel ve Yeni Yılda kapalı olacak

İngiltere’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İngiltere’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetle...
2023-08-08 09:48:45
Tüm Duyurular